לחצו להתקשרות:

איך לייזר מפחית כאבים?

כאב הוא אחת המצוקות היותר נפוצות בימינו. באמצעות מכשירי לייזר ייעודיים ניתן להפחית את רמות הכאב, ואפילו להעלים אותו לגמרי – בין אם מדובר על כאב גב שהוא תוצאה של עומס יתר על איבר רגיש זה, בין אם כאב בעקבות פציעת ספורט, בין אם כאב עקב דלקת ובין אם כמעט כל סיבה אחרת.

המקור למידע אובייקטיבי ברשת
התאמה מקצועית עבורך לנותני שירות מתאימים
בדיקת איכות של נותני שירות

טיפול בכאב במכשיר לייזר רך

הטכנולוגיה המתאימה לטיפול בכאב נקראת לייזר רך, או בשם LLLT (ראשי תיבות של Low Level Laser Therapy). מכשירי לייזר אלה פולטים קרניים בעוצמה נמוכה, של עד 1000 מיליוואט, ועל כן מדובר בלייזר קר (בניגוד למכשירים שמייצרים אנרגיית חום ומשמשים למשל להסרת שיער, טיפול בטחורים או העלמת שומות).

הפחתת הכאב המשמעותית, בחלק מהמקרים עד העלמתו לגמרי, מושגת בזכות 6 פעולות חיוביות של קרני הלייזר שמצליחות לחדור דרך כל שכבות העור: הגברת חדירות התאים למינרלים החשובים אשלגן, נתרן וסידן, המרצת זרימת הדם, עידוד ייצור אנזימים אנטי דלקתיים, עידוד חלוקה מבוקרת של תאים, הגברת ייצור ATP והפרשת אנדורפינים.

1. הגברת חדירות התאים לאשלגן, נתרן וסידן

לאשלגן, נתרן וסידן יכולות ריפוי טבעיות. כשאל כל תא באזור הפגוע נכנסות כמויות גדולות יותר של מינרלים אלה, התוצאה היא החלמה מהירה יותר.

2. המרצת זרימת הדם

גם לדם שזורם בגוף האדם ישנן יכולות ריפוי. קרני הלייזר גורמות לכמות גדולה יותר של דם לזרום אל האיבר או האזור הפגועים, וגם בדרך זו מואצת ההחלמה.

3. עידוד ייצור אנזימים אנטי דלקתיים

בחלק גדול מהמקרים הכאב הוא תוצאה של דלקת – וכדי להילחם בה מייצר הגוף אנזימים שזהו ייעודם. טיפול בכאבים בלייזר מגביר את כמות האנזימים ומסייע לגוף להתגבר על הדלקת (ובפרט כשהיא מתפתחת באחד המפרקים – ברך, קרסול, כתף וכו').

4. חלוקה מבוקרת של תאים

השפעה נוספת של פעולת מכשירי לייזר רך היא לעודד חלוקה של תאים כך שרקמות חדשות ובריאות יוכלו להחליף את אלה הפגועות.

5. הגברת ייצור ה-ATP

ATP הוא האנרגיה שיש בכל תא ותא – ככל שהכמות שלו גדלה, כך משתפר המטבוליזם של התאים, ומואצים תהליכי החלמה וריפוי.

6. הפרשת אנדורפינים

אנדורפינים הם חומרים כימיים שמפרישה בלוטת יותרת המוח. חומרים אלה מייצרים תחושות חיוביות יותר ומפוגגים כאבים – עוד דרך שבה טיפול בלייזר משפר במידה ניכרת את המצב.

איך למקסם את היתרונות של טיפול לייזר בכאבים?

ישנם סוגים שונים של מכשירי לייזר לטיפול בכאבים, והבחירה ביניהם היא בעיקר על סמך סוג הכאב, המיקום שלו בגוף ועוצמתו. על-מנת לבחור נכון בין כל הטיפולים האפשריים, הן אלה שמתבצעים בעזרת מכשירי לייזר רך ביתיים והן אלה שמתבצעים במרפאות, מוזמנים להתייעץ איתנו – לצוות המקור לטיפולים בלייזר ידע מקצועי עדכני רחב ויקר ערך, והייעוץ ניתן ללא תשלום וללא מחויבות מצדכם.