לחצו להתקשרות:

איך לייזר מטשטש צלקות?

לאורך החיים נוצרות בגופנו צלקות מסיבות שונות – פצעי בגרות (אקנה) שלא טופלו נכון, ניתוחים, חתכים, כוויות ועוד. במרבית המקרים ניתן לטשטש ואף להעלים לגמרי את הסימנים הלא אסתטיים, וזאת באמצעות טיפול בלייזר.

המקור למידע אובייקטיבי ברשת
התאמה מקצועית עבורך לנותני שירות מתאימים
בדיקת איכות של נותני שירות

הפעולות השונות שמבצעים מכשירי לייזר לטיפול בצלקות

מכשירי לייזר לטשטוש צלקות מבצעים מספר פעולות, ועל כן המפתח להצלחת הטיפול הוא התאמת המכשיר ואורך הגלים לסוג הצלקת. לייזר באורכי גל של 2940 ננו-מטר מאפשר החלקת אזורים מצולקים שמאפיינים במרקם לא אחיד, ועל כן הוא מתאים במיוחד כשהמטרה היא הסרת צלקות אקנה, ואילו לייזר באורכי גל של 1064 ננו-מטר מאפשר להפחית נפיחות ואדמומיות של צלקות המתאפיינות בכמות גדולה של כלי דם (צלקות היפרטרופיות).

באופן כללי טיפול בלייזר נגד צלקות משייף את שכבת העור העליונה באופן מבוקר, מותח את שכבת העור שמתחתיה ומוביל להיווצרות רקמות עור חדשות וזאת בזכות הגברת קצב הייצור של הקולגן והאלסטין, שני החלבונים החשובים שלהם חלק מרכזי בהבטחת מרקם חלק ומוצק לעור וכן הענקת גמישות לרקמות אלה.

בחלק מהמקרים מכשירי הלייזר נעזרים גם באור אינפרא-אדום שתורם גם הוא למראה הרצוי. הבחנה נוספת לגבי סוגי טיפול בלייזר להעלמת צלקות היא בין מכשירי CO2 שנחשבים אגרסיביים יחסית ומתאימים למקרים שבהם יש צלקת גדולה, לבין מכשירים מקבוצת ה-ErYAG שפועלים באופן פרקציונלי ותופעות הלוואי שלהם מצומצמות יותר.

באופן כללי כדאי לדעת שטיפול בצלקות בלייזר מוביל גם להצערת פנים, לעתים אפילו במידה ניכרת, ושבמקרים שבהם ישנה צלקת בולטת במיוחד תידרש סביר להניח סדרת טיפולים עם הפוגה של מספר שבועות בין טיפול אחד למשנהו.

תופעות לוואי אחרי טיפול בצלקות עם לייזר

טיפול בלייזר לטשטוש צלקות מתבצע תחת הרדמה מקומית. הדגמים המתקדמים מבטיחים מינימום פגיעה ברקמות בריאות ובשכבת העור החיצונית, ועל כן תופעות הלוואי קלות יחסית וניתן לחזור לשגרה תוך מספר ימים מועט. ייתכן כאב קל, וכן עלול להיווצר זיהום (שמנוטרל באמצעות אנטיביוטיקה מתאימה). חשוב להגן על האזור המטופל מפני חשיפה לשמש.

איך לבחור נכון את הטיפול המתאים לכם ביותר?

כדאי לדעת שגם צלקות גדולות ועמוקות במיוחד ניתן לטשטש באמצעות לייזר – גם אם אין טיפול שמאפשר העלמת צלקות מלאה, עדיין יושג שיפור ניכר של מרקם העור ומרבית הצלקת, כ-80% ממנה, תהפוך למעשה לבלתי נראית ובלתי מורגשת.

המפתח להצלחת הטיפול הוא כאמור בחירה נכונה של מכשיר הלייזר ושל המרפאה או הרופא – צוות המקור לטיפולים בלייזר ישמח לסייע לכם, על סמך ניסיונו הרב בתחום והידע שהוא צובר כל הזמן, להגיע אל המקום האופטימלי עבורכם ואל טיפול לייזר נגד צלקות שישדרג את המראה החיצוני שלכם באופן משמעותי. הייעוץ הינו ללא מחויבות וללא תשלום.