לחצו להתקשרות:

לייזר לטיפול בצלקות אקנה

אקנה – שמוכרת גם כפצעי בגרות או "חצ'קונים" – היא תופעה רווחת למדי בגיל ההתבגרות, ולעתים היא תוקפת גם את המבוגרים יותר ובפרט את הנשים. פצעים שאינם מטופלים כיאות וכן מקרים חמורים במיוחד של אקנה עלולים להפוך לצלקות, ואחת הדרכים האפקטיביות ביותר של הסרת צלקות אקנה היא בעזרת לייזר. ישנם שני סוגי צלקות כתוצאה מאקנה חמורה או כזו שלא טופלה היטב:

1. צלקות שקועות – בעיקר בפנים.
2. צלקות בולטות – בעיקר בגב ובחזה.

הסוג הראשון הוא הנפוץ יותר, ובכל מקרה טשטוש אקנה עם לייזר אפקטיבי עבור שני סוגי הצלקות. טיפול בלייזר להעלמת צלקות אקנה או טשטושן מתאים לבנים ובנות 18 ומעלה, בתנאי שפצעי האקנה שהובילו לצלקות כבר טופלו ונעלמו.

המקור למידע אובייקטיבי ברשת
התאמה מקצועית עבורך לנותני שירות מתאימים
בדיקת איכות של נותני שירות

הסרת צלקות אקנה בלייזר

טכנולוגיית לייזר בטשטוש צלקות אקנה?

העלמת צלקות אקנה בלייזר מתבצעת בשתי דרכים: חימום ו/או קילוף. (ראו גם: העלמת צלקות בלייזר)

קילוף (טכניקה שנקראת גם Ableativ) צלקת האקנה באמצעות לייזר דומה במהותו לפילינג, וזו האופציה המומלצת כשהצלקות עמוקות יחסית והמרקם של העור לא אחיד. השכבה המקולפת ע"י קרני הלייזר היא האפידרמיס.

חימום (טכניקה שנקראת גם Non Ableativ) אינו משפיע כלל על שכבת האפידרמיס, אלא רק על השכבה שמתחתיה, הדרמיס. המטרה היא לדרבן את התאים באזור המצולק לייצר יותר קולגן, חלבון שמאפשר את מילוי הצלקת וכך גם את השטחתה ושיפור המראה של האזור כולו. את החימום, שמתבצע באופן מדויק כך שרק במרכז המקום המצולק תבוא לידי ביטוי אנרגיית החום, ניתן לבצע גם עם גלי רדיו. בכל מקרה השטחת פצעי אקנה עם לייזר מתאימה למצבים שבהם לא נדרש קילוף של האפידרמיס אלא רק חימום של הדרמיס, ובמקרים אחרים יש לבצע גם קילוף.

היתרון העיקרי של לייזר מחמם (שנקרא גם לייזר פרקציונלי או רשתי) הוא רמת הדיוק הגבוהה של הטיפול ועל כן העלמת צלקות אקנה בלייזר רשתי זוכה לפופולריות רבה. בכל מקרה חשוב לבחור בקפידה את הרופא המטפל על מנת שיתאים עבורכם את השיטה המתאימה לכם ביותר בהתאם למאפייני הצלקות, ואם הטיפול המתאים הוא הפילינג ייבחר אורך הגל האופטימלי כך שעומק הפילינג יהיה האופטימלי עבור הצלקות הספציפיות.

כמה טיפולים נדרשים על מנת להעלים צלקות?

מספר הטיפולים משתנה ממטופל למטופל בהתאם למצב הצלקות, אבל ככלל טיפול באקנה באמצעות לייזר כולל סדרה של 3 עד 6 מפגשים, בתדירות של אחת לחודש. ההפוגה בין מפגש למפגש נדרשת על מנת לאפשר לגוף למצות את האימפקט של קרני הלייזר (ייצור הקולגן כשמתבצע חימום וחידוש שכבת העור כשמתבצע קילוף).

תופעות לוואי והתאוששות

השימוש בקרני לייזר לטיפול בצלקות אקנה נחשב בטוח לחלוטין וכמעט ולא כרוך בתופעות לוואי, אם כי תיתכן אדמומיות קלה מייד לאחר כל טיפול, שחולפת מעצמה תוך מספר ימים. כמו כן אצל מטופלים בעלי עור כהה תיתכן פיגמנטציה באזור המטופל. גם ההחלמה בעקבות טיפולי העלמת צלקות אקנה בלייזר – בין אם דרך חימום ובין אם ע"י קילוף – פשוטה והחזרה לשגרה מלאה כמעט מידית. המגבלה היחידה היא להימנע מחשיפת יתר לשמש כל עוד העור באזור המטופל אדמומי.