לחצו להתקשרות:

העלמת כתמי עור בלייזר

כתמי עור – ובפרט על הפנים, הידיים ובאזור החזה – מהווים מפגע אסתטי של ממש עבור רבים. הדרך הטובה ביותר לטפל בכתמי פיגמנטציה אלה היא באמצעות קרני לייזר שמצליחות לטשטש משמעותית גם כתמי עור בולטים ולעיתים קרובות אף להעלים אותם כליל. טשטוש פיגמנטציה או הסרת כתמים בלייזר הינה גם שיטה בטוחה מאוד, ומן הסתם יתרון זה תורם אף הוא לפופולריות שלה.

המקור למידע אובייקטיבי ברשת
התאמה מקצועית עבורך לנותני שירות מתאימים
בדיקת איכות של נותני שירות

העלמת כתמים בעור בלייזר

אילו כתמי עור ניתן להעלים עם לייזר?

רוב כתמי העור הם תוצאה של ריבוי מלנוציטים שמייצרים פיגמנט בשם מלנין, וזאת בעקבות חשיפה לשמש (ובפרט חשיפה רבה ולא מבוקרת). גם הרדיקלים החופשיים שמתרבים בגוף עקב זיהום אוויר וחשיפה לכימיקלים שונים עלולים להוביל לפיגמנטציה, שכאמור ניתן לטשטשה או להעלימה עם קרני לייזר. כמו כן ניתן לבצע הסרת כתמי לידה בלייזר וכן אפשרית העלמת איפור קבוע באמצעות לייזר. סוג אחר של כתמים בעור נקרא שומה ע"ש בקר והגורם לו הוא גנטי. כתמים אלה קשה יותר להעלים. גם כתמי הריון, שהם תוצר של הצטברות מלנין בדרמיס (שכבת עור עמוקה יותר), נחשבים לקשים לטשטוש (אם כי עם לייזר הדבר אפשרי בחלק מהמקרים).

מאילו אזורים בגוף ניתן להסיר פיגמנטציה?

טשטוש פיגמנטציה בלייזר אפשרי בכל אזורי הגוף, כולל הפנים, הצוואר, אזור המחשוף וכן הידיים. למי מתאים טיפול העלמת כתמים בלייזר? הסרת כתמים עם לייזר מתאימה לכל אדם, בין אם הוא בעל עור בהיר ובין אם הוא בעל עור כהה, אם כי בדרך כלל ככל שהעור בהיר יותר הטיפול אפקטיבי יותר. בכל מקרה יש להתייעץ עם רופא עור ולעבור את הטיפול להעלמת פיגמנטציה עם לייזר בקליניקה איכותית העושה שימוש במכשירי לייזר מתקדמים ובטיחותיים.

כיצד מתבצע טיפול העלמת פיגמנטציה באמצעות לייזר?

הסרת פיגמנטציה עם לייזר מבוססת על קילוף שכבת העור העליונה, כמו בפילינג רק ללא החומרים הכימיים אלא בזכות אנרגיית הלייזר שנחשבת בטוחה יותר. מספר הטיפולים ומשך כל טיפול העלמת כתמים עם לייזר תלוי בהיקף הפיגמנטציה אולם בכל מקרה מדובר בפרק זמן קצר. במידה ונדרשים מספר טיפולים יש להמתין כחודש ביניהם, על מנת לאפשר לגוף למצות את האימפקט של כל טיפול – קילוף העור המוכתם וייצור מוגבר של קולגן ואלסטין על מנת ליצור שכבת עור חדשה, בריאה יותר ואסתטית יותר.

אילו מכשירי לייזר מבצעים טשטוש פיגמנטציה?

בין מכשירי הלייזר שניתן לבצע איתם טשטוש פיגמנטציה ניתן לציין את ה-Palomar 1540 החדשני, את מכשיר ה-Harmony XL 360, את ה-eMatrix, את ה-CO2 Laser ואת מכשירי ה-IPL שעובדים על קרני אור (טכנולוגיה דומה ללייזר). כמו כן ניתן לבצע העלמת איפור קבוע בלייזר באמצעות המכשירים הנ"ל.

שיטות אחרות לטשטוש פיגמנטציה

ישנן שיטות נוספות המאפשרות לטשטש כתמי עור שונים, וביניהן: משחות רפואיות שמכילות חומר בשם הידרוקינון (ששימש את מייקל ג'קסון כדי להבהיר את עורו). טיפול זה מתאים לכתמי שמש עדינים, והחיסרון העיקרי שלו הוא שקשה למרוח את המשחה במדויק על הכתם כך שהיא עלולה להבהיר אזורים שמלכתחילה לא הייתה בהם פיגמנטציה. פילינג כימי – יצירת כוויות מבוקרות (שטחיות עד עמוקות) כדי ליצור שכבת עור חדשה. החומר הכימי עלול לגרום לנזקים הן לכבד והן ללב, ועל כן אם בוחרים בדרך זו יש לבחור רופא איכותי במיוחד. חנקן נוזלי – טיפול שמקפיא את שכבת העור העליונה במקום בו ישנה פיגמנטציה ומאלץ את הגוף ליצור תאי עור חדשים (ללא הכתמים). לא מומלץ לבעלי עור כהה, ובכל מקרה האפקטיביות יחסית מוגבלת.

החלמה בעקבות הסרת כתמים בלייזר

בתום טיפול הסרת פיגמנטציה באמצעות לייזר ישנה ברוב המקרים תופעת לוואי של תחושת צריבה באזור המטופל, שבנוסף הופך אדמומי ונפוח. יש להשתמש באנטיביוטיקה על מנת למנוע היווצרות זיהומים, וכן בתכשירים מונעי הרפס (שעלול להתפרץ עקב הטיפול).העור נשאר רגיש מאוד במשך כשבועיים וחובה לשמור עליו עם תכשירי הגנה מהשמש איכותיים כמו גם לצמצם את החשיפה לשמש ככל האפשר. מאכלים עשירים בנוגדי חמצון יתרמו להאצת תהליך ההחלמה.