לחצו להתקשרות:

הסרת נקודות חן ושומות בלייזר

"נקודת חן" היא אמנם שם נרדף למשהו מלבב וחביב, אולם ישנם מקרים שבהם נקודות חן שפזורות על העור שלנו מהוות מבחינתנו מטרד אסתטי ולכן נרצה להעלים אותו. במקרים אלה הטכנולוגיה הטובה ביותר היא לייזר. אמנם ישנן שיטות נוספות להסרת נקודות חן ונגעי עור ובהן חנקן נוזלי, מחט חשמלית והתערבות כירורגית, אולם העלמת נקודות חן בלייזר היא השיטה האפקטיבית ביותר והבטוחה ביותר.

המקור למידע אובייקטיבי ברשת
התאמה מקצועית עבורך לנותני שירות מתאימים
בדיקת איכות של נותני שירות

העלמת נקודות חן ושומות

כיצד מתבצעת העלמת נקודות חן ושומות בלייזר?

העלמת נקודות חן עם לייזר מבוססת על צריבת הנקודה (או השומה) באמצעות האנרגיה של קרן הלייזר – אנרגית החום פשוט ממיסה את נקודת החן עד שהיא נעלמת. טיפול צריבת נקודות חן באמצעות לייזר מתבצע בהרדמה מקומית ונמשך דקות ספורות בלבד. לעתים נדרשים שניים או שלושה טיפולים כדי להעלים לגמרי את השומה.

מה ההבדל בין שומה לבין נקודת חן?

כדאי לדעת שאין הבדל מהותי בין שומה לבין נקודת חן: עפ"י ההגדרה הרפואית שומה היא נגע בעור שמכיל תאי נבוס או מלנוציטים, בעוד נקודת חן היא מונח כללי (שכולל בין השאר גם שומות). בדרך כלל מבחינת הציבור הרחב שומה נתפשת כנגע עור גדול יותר מנקודת חן, אולם בכל מקרה אין כאמור הבדל ביניהן כך שטיפול העלמת נקודות חן וטיפול העלמת שומות מתבצעים באופן זהה, כשכאמור לייזר הוא הטכנולוגיה האופטימלית.

מאילו אזורים בגוף ניתן להעלים שומות עם לייזר?

באופן עקרוני ניתן להעלים שומות עם לייזר מכל אזור בגוף, כולל מהפנים. בכל מקרה מומלץ להתייעץ עם רופא עור או כירורג פלסטי לפני שניגשים לטיפול הסרת שומות באמצעות לייזר.

מהן השיטות האחרות להסרת שומות ונקודות חן?

הסרת שומות ונקודות חן אפשרית כאמור גם באמצעות חנקן נוזלי, שמקפיא את התאים שמרכיבים את השומה עד שהם מתים. היתרון של הסרת נקודות חן בלייזר על פני שיטה זו הוא רמת הכאב הנמוכה יותר, ובנוסף עלול החנקן הנוזלי להותיר כווית קור. דרך נוספת היא מחט חשמלית, שמבצעת אף היא צריבה של נקודת החן, אולם צריבת נקודות חן בלייזר אפקטיבית יותר, ובנוסף המחט החשמלית עלולה להשאיר חותם בדמות כתמים.

באילו מקרים העלמת נקודות חן עם לייזר אינה מומלצת?

כשישנו חשד של ממש כי מדובר בשומה שאינה שפירה, הסרתה בלייזר אינה מומלצת שכן בדרך זו לא ניתן לבצע ביופסיה לתאים ולבחון האם השומה אכן ממאירה (כלומר יש בה תאים סרטניים). הסרת נגעי עור בלייזר אינה מומלצת גם במקרים שבהם מדובר בנגע בולט, שכן קרן הלייזר תתקשה להגיע לכל התאים בו. בשאר המקרים העלמת שומות עם לייזר היא הפתרון המיטבי.

מאיזה גיל ניתן לבצע הסרת נגעי עור עם לייזר?

אין מגבלת גיל לגבי צריבת נגעי עור בלייזר. כשמדובר בקטינים על הוריהם לחתום על אישור לביצוע הפעולה (שהינה בטיחותית לחלוטין). החלמה בעקבות טיפול הסרת נגעי עור בלייזר מאחר שטיפול העלמת תלוליות עור עם לייזר הוא פשוט, מהיר ובטיחותי, גם ההחלמה פשוטה ומהירה יחסית. המטופל משוחרר לביתו מיד לאחר שמושלמת צריבת השומות בלייזר ובעצם אין כמעט מגבלות על שגרת היום – פרט לאיסור ללכת במשך 10 ימים עד שבועיים לים ולבריכה. כמו כן יש להקפיד כי מקום הטיפול יהיה נקי וכן רצוי להימנע מכל חשיפה לשמש. האזור שממנו הוסרה נקודת החן נוטה לעתים להיות רגיש והופך אדמדם, אולם הדבר נעלם מעצמו תוך שבוע עד שבועיים.

האם נותרת צלקת בעקבות הסרת נגעי עור באמצעות לייזר?

אנרגית החום המשמשת להעלמת נקודות חן מותירה באופן טבעי כוויה, אולם ראשית מדובר בכוויה קלה למדי ובנוסף היא מתבהרת עם הזמן, כך שבדרך כלל היא אינה בולטת לעין. במקרה והצלקת שנותה נראית לעין ניתן להעלים צלקת כזו גם באמצעות לייזר ייעדי להעלמת צלקות