לחצו להתקשרות:
מאמרים קשורים

הצערת עור פנים בלייזר

רוב בני האדם אם לא כולם רוצים להיראות צעירים יותר. בהתאם אך טבעי שנשקיע משאבים רבים בהבטחת מראה צעיר ככל האפשר של עור הפנים, שכן זהו אלמנט מרכזי בחזות החיצונית שלנו – ואחת הדרכים הבטוחות והיעילות להצעיר את עור הפנים היא באמצעות טיפול בלייזר.

המקור למידע אובייקטיבי ברשת
התאמה מקצועית עבורך לנותני שירות מתאימים
בדיקת איכות של נותני שירות

מתיחת פנים בלייזר

למי מתאימה הצערת עור פנים עם לייזר?

הצערת עור פנים באמצעות לייזר מתאימה לכל מי שזקוק להעלמת קמטים וקמטוטים, למיצוק העור באזור זה ובאופן כללי מבקש להקנות לפנים שלו מראה מושך יותר. גם בעלי עור כהה יכולים לבצע הצערת עור פנים בלייזר, ועוד כדאי לדעת כי ישנם מספר סוגי טיפולי הצערות פנים בטכנולוגיה זו, והבחירה ביניהם היא בהתאם לעומק הקמטים ולמצבו של עור הפנים באופן כללי.

כיצד מצעירה טכנולוגיית הלייזר את עור הפנים?

לקרני הלייזר שתי השפעות עיקריות על עור הפנים: חימום וקילוף. בחלק מהמקרים ניתן להסתפק בחימום ובמקרים אחרים, שבהם העור זקוק לעזרה משמעותית יותר, יתבצע גם קילוף.

החימום ממוקד באזורים שבהם נדרשת התערבות חיצונית כדי להצעיר את עור הפנים, והוא נועד כדי להאיץ את ייצור הקולגן בגוף בדרך למיצוק עור הפנים. הקילוף – שלעתים מוגבל לשכבה העליונה (האפידרמיס) ולעתים כולל גם את שכבת העור שמתחתיה (הדרמיס) – יוצר את אותו האימפקט כמו בטיפול פילינג ומוביל לעור פנים חדש, בריא יותר ובעל מראה צעיר יותר.

מאחר שניתן ליצור קרני לייזר באורכי גל שונים ולווסת אותם עפ"י הצרכים הספציפיים של כל טיפול ניתן לבצע את שני סוגי הטיפולים הנ"ל באמצעות אותו מכשיר, ובכל מקרה מומלץ להתייעץ עם רופא עור מנוסה על מנת לבחור את דרך הטיפול המיטבית.

כמה זמן נמשך טיפול להעלמת קמטים עם לייזר?

טיפול להעלמת קמטים בלייזר במטרה להצעיר את עור הפנים מתבצע בהרדמה מקומית ונמשך זמן קצר למדי – לרוב בין 10 דקות לכחצי שעה.

מספר הטיפולים הכולל הנדרש תלוי בעומק הקמטים ובכמותם. בדרך כלל תכלול סדרת טיפולי העלמת קמטים עם לייזר בין שניים ל-6-7 טיפולים, כשבין מפגש למפגש יש להמתין פרק זמן מסוים על מנת לאפשר לגוף למצות את האימפקט של הטיפול הקודם. פסק הזמן הנדרש ארוך יותר כשהטיפול בלייזר כולל גם קילוף ולא רק חימום.

אילו מכשירי לייזר קיימים כיום בתחום?

ישנם כמה וכמה מכשירים המאפשרים טיפול להעלמת קמטים באמצעות לייזר. בין הבולטים שבהם ניתן לציין את הפילינג לייזר CO2 (ישנה גם שיטת טיפול הנקראת CO2 Fractional שנועדה להעלים קמטים ואינה מתאימה לבעלי עור כהה), את הפאלומר סטרלוקס 500 שמבצע מיצוק פנים ללא פגיעה באפידרמיס (השכבה החיצונית של העור) ואת ה- Harmony XL.

שיטות הצערת פנים נוספות

לצד טיפולי הצערת עור פנים עם לייזר קיימות שיטות נוספות שמאפשרות למצק עור פנים עייף ורפוי, לטשטש קמטים ולמתוח את הפנים. ביניהן:

  • גלי רדיו – טכנולוגיה שבאופן דומה לטיפול להעלמת קמטים באמצעות לייזר מבוססת על אנרגית חום שמאיצה את ייצור הקולגן בגוף.
  • אינפרא אדום – גם אור אינפרא אדום (IR) מבוסס על חום ומגביר את ייצור הקולגן.
  • טכנולוגיית IPL – שיטה נוספת שמשגרת אל האזור המטופל אנרגיית אור שמדרבנת את הגוף לייצר עוד קולגן.
  • פילינג כימי – כמו פילינג לייזר לפנים גם פילינג כימי מקלף את שכבת העור העליונה ובכך גורם לגוף ליצור שכבת עור חדשה ובהכרח גם צעירה יותר.
  • היתרון העיקרי של הלייזר הוא היותו ממוקד ומדויק יותר, ובנוסף פילינג כימי אינו מתאים לבעלי עור כהה.
  • התערבות כירורגית – ניתוח מתיחת פנים מקנה גם הוא חזות צעירה יותר, אולם הלייזר הוא טכנולוגיה לא פולשנית שאינה גורמת לגוף טראומה, ובנוסף ההחלמה בעקבות מתיחת פנים בלייזר מהירה יותר.

החלמה בעקבות מתיחת פנים עם לייזר

לאחר מתיחת פנים באמצעות לייזר – כלומר טיפול לייזר להעלמת קמטים ומיצוק העור – העור באזורים שטופלו אדום ונפוח, וכן ישנן הפרשות וסימנים של גלד. חשוב לנקות היטב את הפנים באמצעות חומר מיוחד, מספר פעמים ביום, ולאחר כל פעם שכזו למרוח קרם שיגן על הפנים. בנוסף יש לקחת אנטיביוטיקה במשך מספר ימים.

לאורך כל התהליך חשוב מאוד להיזהר מפני חשיפה ישירה ובלתי מבוקרת לשמש. מהתוצאות הסופיות תוכלו ליהנות לאחר מספר חודשים, ועד אז ניתן לטשטש עור מבריק או אדמדם באמצעות מייק אפ מתאים.