לחצו להתקשרות:

הצרת נרתיק בלייזר

נרתיק שהפך רחב מדי גורם לפגיעה משמעותית באיכות החיים: ראשית, ההנאה מיחסי מין פוחתת. בנוסף, במקרים רבים נפגם הדימוי העצמי של האישה עקב הקושי ליהנות מסיפוק מיני ותחושת הנשיות שמתערערת באופן כללי. במצבים מסוימים הרפיון של השרירים באזור והנזק לקירות הנרתיק משפיעים גם על איברים אחרים בסביבה ומגבירים את הסיכון לצניחת רחם או בריחת שתן.

מכשיר הלייזר הרפואי המתקדם של חברת FOTONA הוותיקה מספק מענה אפקטיבי למצוקות הנ"ל ומאפשר לרופא המטפל לבצע הצרת נרתיק ללא התערבות כירורגית וללא ניתוח, ועל כן גם עם מינימום כאב ותקופת החלמה קצרה מאוד.

המקור למידע אובייקטיבי ברשת
התאמה מקצועית עבורך לנותני שירות מתאימים
בדיקת איכות של נותני שירות

הצרת נרתיק אחרי לידה

אחת הסיבות הנפוצות לצורך בביצוע הצרת נרתיק בלייזר רפואי היא לידה. תוך כדי יציאת העובר אל אוויר העולם, מתרחב הנרתיק באופן משמעותי, ולמעשה הוא כבר לא חוזר אל המבנה שאפיין אותו טרם הלידה.

לאחר מספר לידות (אפילו 2-3) הסיכון לסבול מרפיון בנרתיק גדול במיוחד, ובהתאם הביקוש הרב לטיפול הצרת נרתיק לאחר לידה.

גורם נוסף להתרחבות הנרתיק הוא הגיל: ככל שהשנים חולפות, כך יורדת כמות הקולגן בגוף ועל כן הרקמות שתומכות בנרתיק נחלשות והוא עצמו נהיה רפוי ורחב.

האם עלול להיגרם נזק לנרתיק?

הצרת נרתיק בלייזר, ובפרט במכשיר של חברת FOTONA שהינה אחת המובילות בתחום הציוד הרפואי ובמיוחד כשמדובר על שימוש בטכנולוגיית הלייזר, הינה שיטה בטוחה לחלוטין.

בנוסף, בגלל שההליך אינו פולשני, תקופת ההחלמה כאמור קצרה.

כמה זמן נמשך ההליך?

הצרת נרתיק בלייזר נמשכת בין 20 ל-60 דקות. לעתים נדרשים 2 או 3 מפגשים כדי להבטיח את התוצאות הרצויות.

איך גורם הלייזר להצרת נרתיק?

קרני הלייזר משוגרות אל חלקו הפנימי של הנרתיק ויוצרות בו פציעות זעירות.

אותן פציעות מיקרוסקופיות, שמבוצעות כמובן באופן מבוקר ועל סמך תכנון קפדני, מאיצות את ייצור הקולגן בנרתיק, והתוצאה: רקמות חדשות וחזקות יותר שהופכות את הנרתיק לצר יותר.

בנוסף, הטיפול בלייזר גם מוסיף לחות לנרתיק ומונע יובש, שמקשה אף הוא על קיום יחסים.

מי מוסמך לבצע טיפול בלייזר להצרת נרתיק?

רק גניקולוגים מוסמכים רשאים לבצע הצרת נרתיק בלייזר, כשכמובן עליהם להיות בעלי ניסיון בשימוש במכשיר מסוג זה – כשהרופאים המובחרים בתחום בוחרים במכשירי לייזר רפואיים של פוטונה.

איפה מתבצעת הצרת נרתיק באמצעות לייזר?

במרפאה. אין צורך בחדר ניתוח, אין צורך בהרדמה – וגם לא באשפוז.

כמה זמן מחזיקות התוצאות מעמד?

בדרך כלל השפעתו של טיפול לייזר להצרת נרתיק נמשכת כשנה – התהליכים שגורמים לנרתיק להתרופף ולהתרחב לא נפסקים בעקבות הניתוח, ובאופן טבעי גם לידות נוספות מגדילות את הסיכוי שהנרתיק יחזור להיות רחב מדי.

במידה והאישה חשה שיחסי המין שוב אינם מספקים אותה – וכאמור נרתיק רחב מדי עלול לגרום גם לצניחת רחם ולבריחת שתן – ניתן לעבור טיפול נוסף בלייזר.

הקשר בין הצרת נרתיק לבריחת שתן

הצרת הנרתיק מסייעת גם למי שסובלת מדליפת שתן במאמץ (ברמות 1 עד 3) – תופעה שבה מאמץ גופני (כולל התעטשות, צחוק קולני, שיעול וכו') גורם לאובדן שליטה על שלפוחית השתן ולכן בריחה של שתן.

הסיבה לכך היא שבזכות הטיפול מושגת גם תמיכה טובה יותר בשלפוחית השתן.