לחצו להתקשרות:
מאמרים קשורים

טיפול בטחורים ופיסורה בלייזר

טחורים אלו צבירים גדולים של כלי דם באזור פי הטבעת כשניתן לזהות אותם לפי הכאב שהם גורמים ובהופעת דימום על משטח הצואה, נייר הטואלט או על האסלה. לעומת טחורים, פיסורה היא סדק בפי הטבעת. שתי התופעות כואבות והנתונים מצביעים על כך שמעל ל- 15% מהאוכלוסייה סובלת מתופעות אלו. ברגע שתופעת הטחורים או הפיסורה מופיעים חשוב מאד לטפל בהם על מנת להימנע מהחמרה או היווצרות של תופעות משניות.

בכל הנוגע לטיפול בטחורים או טיפול בפיסורה בלייזר חשוב לדעת כי על המטפל להיות רופא פרוקטולוג מומחה. טיפול בטחורים באמצעות לייזר מאפשר לקבל מענה מהיר, לא ניתוחי ומאפשר הימנע מכאב הטיפול וההחלמה. הטיפול מתבצע על ידי רופא מומחה המנוסה במיכשור המתקדם ותחת הרדמה.

הטיפול בפיסורה בלייזר הוא למעשה הליך ניתוחי אשר מתבצע תחת הרדמה כשהלייזר נותן מענה שכמעט ואינו פולשני והוא אינו מערב חיתוך של שריר הסוגר. הטיפול קצר מאד ומאפשר גם החלמה טובה וקלה יותר מאפשרויות פולשניות. (ראו: טיפול בטחורים בלייזר – המידע באתר המורחב לטיפול בטחורים ופיסורה)

המקור למידע אובייקטיבי ברשת
התאמה מקצועית עבורך לנותני שירות מתאימים
בדיקת איכות של נותני שירות

לייזר לטיפול בפיסורה וטחורים

טחורים ופיסורה אלו תופעות כואבות ולא נעימות ושתיהן קשורות במערכת פי הטבעת ופגיעה בכלי הדם. טחורים אלו כלי דם מוגדלים אשר יוצאים מפי הטבעת ופיסורה היא סדק בפי הטבעת. המשותף לשתי התופעות הוא כאב באזור, דימום ופגיעה באורך החיים (הנובעת מהכאב ומתופעות הלוואי של המצב שיכול להוביל גם לאנמיה ועוד).

סיבות להיווצרות טחורים או פיסורה

היווצרות טחורים או פיסורה יכולה להיות תוצאה של תזונה לקויה חסרת סיבים תזונתיים, הריון ולידה וכן ישנם אנשים שהנטייה הגנטית שלהם היא לפתח אחת מהתופעות. אי- טיפול בטחורים או בפיסורה עלול להוביל להחמרה של המצב שיתבטא בכאבים חזקים יותר, פגיעה בהתנהלות היום יום וגם אנמיה שהיא תוצר של איבוד דם מתמיד בשל הפגיעה בכלי הדם באזור פי הטבעת.

טיפול בטחורים בלייזר

ישנן שיטות שונות לטיפול בטחורים כאשר בעבר נהוג היה להשתמש במשחות או ניתוחים במקרים מסוימים ואילו היום במקרים רבים עושים שימוש בלייזר. הלייזר הרפואי מאפשר לבצע טיפול במינימום כאב ותוצאות מקסימליות כאשר את הטיפול עצמו מבצע אך ורק פרוקטולוג המומחה בטחורים ומומחה בלייזר.

כיצד מתבצעת צריבת טחורים בלייזר? טחורים הם כלי הדם שנמצאים בחלקו האחרון של המעי הגס ובפי הטבעת, כך שבעצם לכל אדם ישנם טחורים. כשהם נמתחים וצונחים עלול להיווצר קרע בכלי דם אלה, דלקת באזור או פקקת, והתוצאה: כאבים עזים בכל פעם שישנה יציאה וסבל רב.

השלב הראשון של טיפול בטחורים באמצעות לייזר הוא זיהוי כלי הדם אשר מזינים את הטחורים, וזאת באמצעות חיישן דופלר. בשלב השני מוחדר סיב עדין במיוחד אל כל כלי דם שכזה, מעביר אליו את אנרגיית הלייזר וזו גורמת לסתימת כלי הדם. ללא אספקת דם ולאחר שנוצרת רקמה צלקתית סביב הטחור הפגוע, הוא מקובע חזרה למקום התקין שלו בפי הטבעת ומפסיק לגרום לכאב.

החלמה בעקבות טיפול בטחורים עם לייזר: צריבת טחורים באמצעות לייזר מתבצעת בחדר ניתוח, בחלק מהמקרים עם הרדמה ולעתים אין בכך צורך. בדרך כלל המטופל חוזר לביתו עוד באותו היום, וניתן לחזור לשגרה מלאה תוך מספר ימים.

טיפול בפיסורה בלייזר

פיסורה היא מקרה שונה מטחורים ולא פעם אנשים מבלבלים בין השניים. הפיסורה יוצרת גם היא דימום וטיפול בפיסורה הוא טיפול בחתך אשר ממוקם בתוך התעלה האנלית, מה שמוביל גם להפסקת הדימום. עד לא מזמן היה נהוג לטפל בפיסורה באמצעות ניתוח, אך היום עושים גם שימוש מתקדם בלייזר שמטפל במהירות ויעילות בפיסורה ומונע כאבים רבים.

כיצד מטפל הלייזר בפיסורה? פיסורה הינה פגיעה נוספת הגורמת לקושי רב ביציאות ולכאבים עזים. במקרים אלה מדובר בסדק או חתך בעור שעל דפנות פי הטבעת. טיפול בפיסורה באמצעות לייזר נמשך כרבע שעה ומתבצע תחת הרדמה מלאה. למעשה מתבצעת צריבת פיסורה עם לייזר על מנת לעודד את הגוף לסגור את החתך או הסדק וליצור סביבו רקמות חדשות שיובילו לריפוי האזור.

חשוב להדגיש כי טיפול בפיסורה עם לייזר הוא פרוצדורה רפואית פולשנית – אם כי פחות מניתוח כירורגי להעלמת פיסורה, שכולל גם חיתוך של שריר פי הטבעת.

כיצד נוכל לעזור?

טחורים ופיסורה אלו תופעות לא נעימות אשר מפריעות לחיי היום יום ופוגעות באיכות החיים. המקור לטיפולים בלייזר שם לעצמו מטרה להעניק לכם מידע מהימן בכל הנוגע לטיפולי לייזר וגם טיפול בפיסורה בלייזר. על מנת להתייעץ עם מומחה בתחום ולבחון האם טיפול הלייזר מתאים עבורם יש להשאיר פרטים באתר ומומחה ישוב אליכם.