לחצו להתקשרות:

טיפול בפיגמנטציה בלייזר

פיגמנטציה היא תופעה נפוצה מאוד במדינה כמו ישראל שמתאפיינת בקרינת שמש חזקה לאורך רוב השנה, ובעיקר מתחילה להשפיע עלינו כשאנחנו מתחילים להתבגר. טיפול בלייזר רפואי מאפשר הסרת כתמי פיגמנטציה ביעילות וללא כאב או תופעות לוואי, ומקנה לנו מראה צעיר יותר ומרשים יותר.

המקור למידע אובייקטיבי ברשת
התאמה מקצועית עבורך לנותני שירות מתאימים
בדיקת איכות של נותני שירות

איך מתבצעת הסרת פיגמנטציה עם לייזר רפואי?

הסרת פיגמנטציה בלייזר רפואי מבוססת על פגיעה מבוקרת ומדויקת ברקמות העור שהצבע שלהן כהה יותר מזה של העור סביבן. טכנולוגיה חדשנית במיוחד נקראת Fractional Laser: מכשירי לייזר שפועלים בטכנולוגיה זו, ובהם למשל Palomar 1540, יוצרים חורים מיקרוסקופיים בשכבת העור החיצונית (האפידרמיס), ודרכם חודרות קרני הלייזר הממוקדות והמרוכזות הישר אל שכבת העור העמוקה יותר (דרמיס). אנרגיית החום של קרני הלייזר גורמת לפגיעה ברקמות הקיימות, ועל כן הגוף מתגייס כדי לתקן את הנזק – באמצעות ייצור מוגבר של סיבי קולגן. סיבים אלה הם הבסיס להיווצרות רקמות עור חדשות, שמטבען מתאפיינות בגוון אחיד וכך למעשה נעלמת הפיגמנטציה הקיימת.

היתרונות של טיפול בלייזר להעלמת פיגמנטציה

יתרון חשוב אחד של הסרת פיגמנטציה בלייזר רפואי הוא האפקטיביות הגבוהה של הטיפול – שמצליח להסיר גם כתמים משמעותיים. בחלק מהמקרים ישנו צורך בשניים עד ארבעה מפגשים כדי להסיר את כל הכתמים, כשבין טיפול לטיפול נדרש מרווח של חודש כדי לאפשר לקולגן להתחיל לבוא לידי ביטוי ולשפר את מראה העור.

יתרון שני הוא הפגיעה המינימלית בשגרה: בניגוד לטיפולי העלמת כתמים אחרים, שגורמים לקילוף של שכבת העור החיצונית (בין אם בלייזר מהדור הקודם ובין אם מדובר על פילינג כימי עם חומרים חזקים מאוד), לייזר פרקציונלי פוגע רק בדרמיס ולא באפידרמיס, אין קילוף של העור או כוויות (שעלולים להוביל לזיהומים או סיבוכים אחרים, ומחייבים החלמה ממושכת יחסית), וניתן לחזור לשגרה מלאה כבר למחרת.

עוד יתרון של טיפול בלייזר פרקציונלי הוא האפשרות לטפל גם בבעלי ובעלות עור כהה. לייזר פרקציונלי הוא גם הפתרון המתאים להסרת פיגמנטציה במחשוף, בידיים ובצוואר.

באילו מקרים של פיגמנטציה ניתן לטפל עם לייזר פרקציונלי?

פיגמנטציה – כלומר מצב שבו ישנו ייצור מוגבר של מלנין, פיגמנט שצובע את העור שלנו בגוון כהה מהרגיל – היא תופעה שעשויה להתרחש עקב מספר סיבות. הגורם העיקרי לפיגמנטציה הוא חשיפה רבה לשמש, אבל כתמים בעור הפנים עשויים לצוץ גם במהלך הריון (מדובר בכתמים סימטריים ורחבים שמופיעים בעיקר במצח ועל הלחיים), או בעקבות דלקת שהיא תגובה לכוויה, מחלה זיהומית (אקנה, דרמטיטיס, אקזמה ועוד) או פציעה. גם פילינג כימי בינוני או עמוק עלול להוביל לפיגמנטציה.

טיפול בלייזר רפואי מתאים בעיקר לכתמים שהם תוצאה של חשיפה לא מבוקרת לשמש. בכל מקרה ישנה חשיבות לאבחון מדויק אצל רופא מנוסה, שיוכל להמליץ על הטיפול הטוב ביותר בהתאם לסוג הפיגמנטציה.

צוות המומחים של המקור לטיפולים בלייזר כבר עזר למטופלות ומטופלים רבים להגיע לטיפול המתאים להם ביותר אצל רופא ותיק ומיומן. נשמח לסייע גם לכם על סמך הידע הרב שהצטבר אצלנו ושמתעדכן כל העת, כך שגם אתם תיהנו מהסרת פיגמנטציה אפקטיבית עם מינימום תופעות לוואי. הייעוץ הוא ללא מחויבות מצדכם ובחינם.