לחצו להתקשרות:

טיפול בכאבים בלייזר

כאב, ובמיוחד כרוני, גורם לפגיעה קשה במיוחד באיכות החיים ולא רק מהבחינה הפיזית. בהתאם, רפואת כאב היא ענף בתחום הרפואה שזוכה לתשומת לב רבה בשנים האחרונות, ועוד ועוד שיטות מפותחות על-מנת להקל על הסבל. בין הדרכים לעשות זאת מתבלטת טכנולוגיית הלייזר – שמשמשת אותנו למגוון מטרות, ונמצאה כיעילה מאוד גם כשהמטרה היא הפחתת רמת כאבים שונים

המקור למידע אובייקטיבי ברשת
התאמה מקצועית עבורך לנותני שירות מתאימים
בדיקת איכות של נותני שירות

כיצד טכנולוגיית לייזר עשויה להפיג כאב?

טיפול בכאבים בלייזר מבוסס על סוג ספציפי של קרני לייזר – LLLT (ראשי תיבות של Low Level Laser Therapy). אלו הן קרניים שעוצמתן אינה עוברת את ה-1,000 מיליוואט והן מכונות לייזר קר או לייזר רך.

האנרגיה של קרני הלייזר משפיעה על רקמות רכות שנפגעו מסיבה כזו או אחרת במספר דרכים: ראשית, היא ממריצה את זרימת הדם ובכך מאפשרת לגוף להפעיל מנגנוני ריפוי עצמי אפקטיביים. בנוסף, טיפול בלייזר רך מעודד את הגוף לייצר חומר בשם ATP שמסייע לשיכוך כאבים וגם להחלמה במקרה של פגיעות.

עוד דרך שבה טכנולוגיית הלייזר הרך מפיגה כאבים היא באמצעות אפשור כניסת כמות גדולה יותר של אשלגן, סידן ונתרן אל התאים שמרכיבים את הרקמות הפגועות – למינרלים אלה חלק נכבד בריפוי וגם הם מקטינים את רמת הכאבים.

העוצמה הנמוכה של מכשירי הלייזר הרך הופכת את הטיפול לבטוח ואפילו קל, אבל חשוב כמובן להקפיד לבצע טיפול בלייזר בכאב רק עם מכשירים שקיבלו את כל האישורים הנדרשים ובמרפאות כאב מהימנות.

באילו כאבים ניתן לטפל באמצעות לייזר בהצלחה דרך מרפאות כאב?

במרפאת כאב שמשתמשת במכשירי לייזר רך חדשניים ניתן לטפל בהצלחה במגוון רחב של כאבים, כולל כאבים חריפים וכאב כרוני.

בין השאר ניתן לטפל עם לייזר בכאבים הבאים:

* כאבי גב – גם בגב התחתון וגם בגב העליון, מכל סיבה שהיא.

* דלקת מפרקים – גם דלקת ניוונית וגם דלקת שגרונית.

* נקעים, מרפק טניס ופציעות ספורט נוספות.

* דורבן בעקב – פגיעה נפוצה מאוד שאם אינה מטופלת רמת הכאב עולה ועלולה אף ליצור מגבלות תנועה חמורות.

* כאבי צוואר – אקוטיים וכרוניים.

* כאבי ברכיים.

* כאבי כתפיים.

* תסמונת המנהרה הקרפלית – פגיעה שנקראת גם תסמונת מנהרת שורש כף היד, בהתאם למקום שבו מורגש הכאב. מדובר בפציעת מאמץ נפוצה למדי, בעיקר בקרב אנשים שעובדים עם מחשב שעות רבות ביום.

* כאבים כתוצאה מכוויה או דלקת.

למעשה, כמעט בכל מקרה של כאב לייזר רך עשוי להקל על הסבל, למנוע את החמרת המצב ואף לפוגג לגמרי את הכאבים והקושי, ועוד כדאי לדעת שלטיפול בלייזר רך ישנו גם אפקט אנטי אייג'ינג משמעותי.