לחצו להתקשרות:

טכנולוגיות קשורות ללייזר

מכשירי הלייזר משמשים את המין האנושי כבר למעלה מחצי מאה, למגוון רחב של מטרות, ובפרט בתחום  רפואת הכאב והטיפולים האסתטיים. במקביל ישנן טכנולוגיות נוספות, קרובות ללייזר, שגם בהן ניתן להיעזר לטובת טיפולים שונים שזוכים להצלחות מרשימות.

טכנולוגיות אלה הן IPL (אנרגיית אור – Intense Pulsed Light), קרינה אינפרא אדומה, לייזר כחול, לייזר ירוק ו-SHR (מכשירים שגם הם עובדים על בסיס אנרגיית אור, וששמם הוא ראשי תיבות של הביטוי Super Hair Removal).

המקור למידע אובייקטיבי ברשת
התאמה מקצועית עבורך לנותני שירות מתאימים
בדיקת איכות של נותני שירות

מתי כדאי להשתמש בטכנולוגיית IPL?

השימוש בטכנולוגיית ה-IPL, כלומר טיפול באנרגיית אור, מתאים במיוחד כשהמטרה היא הסרת שיער לצמיתות או כשרוצים לשפר את מראה עור הפנים.

מכשירים המבוססים על טכנולוגיית IPL משגרים קרני אור בעלות אורך גל של בין 500 ל-1200 ננומטר, ובעצם מדובר על הבזקי אור רבי עוצמה ובספקטרום נרחב.

בעזרת ה-IPL ניתן לבצע העלמת צלקות אקנה, החלקת קמטוטים, טשטוש כתמי פיגמנטציה ובאופן כללי הצערת עור הפנים עם אנרגיית אור הינה משמעותית מאוד ומושגת ללא כאב.

היתרון הבולט של IPL על פני מכשירי לייזר הוא שניתן לטפל בעזרתם גם בבעלי עור כהה.

טיפול באינפרא אדום

טיפול המבוסס על טכנולוגיית אינפרא אדום הוא למעשה טיפול בקרינה תת אדומה, שחשוב להדגיש כי אינה מסוכנת לאדם.

השימוש העיקרי בטכנולוגיה זו הוא להסרת שיער מהגוף לצמיתות בתחום טיפול בכאבים לייזר דרך קרינה תת אדומה.

בניגוד למכשירי לייזר, מכשירים המבוססים על טכנולוגיית האינפרא אדום פולטים גלים במגוון אורכים בו-זמנית, כך שניתן להתאים את הטיפול לכל מטופל ספציפי בהתאם לגוון העור שלו ולצבע השיער.

הבדל משמעותי נוסף הוא שהסרת שיער בלייזר יש לבצע אצל רופא, ואילו מכשירי אינפרא אדום רשאיות להפעיל גם קוסמטיקאיות שעברו הכשרה מתאימה. בכל מקרה יש להקפיד להגיע רק אל אנשי מקצוע מנוסים ובעלי יושרה!

מהי טכנולוגיית SHR?

ה-SHR היא שיטה להסרת שיער שמבוססת על הבזקי אור עוצמתיים בתדירות גבוהה, פס רחב ואנרגיה נמוכה.

האנרגיה של אותם הבזקי אור עוברת דרך שכבת העור החיצונית (אפידרמיס), נספגת בשכבת העור שמתחתיה (דרמיס) ומחממת את האזור באופן מבוקר – בדרך זו נוצר נתק בין כלי הדם שמזינים את זקיקי השערות לבין הזקיקים וכך מוסר השיער המיותר.

בין SHR ל-IPL ישנו דמיון מבחינת השימוש בהבזקי אור. בנוסף שיטה זו נחשבת לפחות אגרסיבית ועל כן הטיפול בה הוא הקל ביותר.

מה זה לייזר כחול?

לייזר כחול הוא טכנולוגיה חדשנית המבוססת על קרינה אלקטרומגנטית באורכי גל של 360 עד 480 ננומטר.

בין השאר נעשה שימוש בלייזר כחול לטובת אבחון רפואי.

לייזר ירוק

לייזר "ירוק" הוא לייזר שאורך הגל שלו מקנה לקרניים גוון ירוק.

במסגרת עולם הרפואה, ניתן להשתמש בלייזר ירוק לטובת ניתוח הסרת בלוטת ערמונית מוגדלת – תופעה שמאפיינת חלק ניכר מהגברים המבוגרים, יוצרת קשיים שונים סביב מתן השתן ובאופן כללי פוגעת באיכות החיים במידה משמעותית.