לחצו להתקשרות:

העלמת אקנה בפוטותרפיה

פצעי בגרות, ובשמם המדעי אקנה (Acne), הם בעיה נפוצה מאוד ומתסכלת מאוד בגלל הבולטות של ה"חצ'קונים". טיפול בקרני אור (פוטותרפיה) מצליח להשמיד לפחות 90% מהחיידקים שמייצרים את האקנה, ללא תופעות לוואי ותוך זמן קצר יחסית.

המקור למידע אובייקטיבי ברשת
התאמה מקצועית עבורך לנותני שירות מתאימים
בדיקת איכות של נותני שירות

איך מתבצע טיפול באור באקנה?

פצעי בגרות הם למעשה תגובה דלקתית לפעילות יתר של בלוטות החלב בפנים (ובחלק מהמקרים גם בגב ובחזה) אשר מובילה לסתימה של נקבוביות וזקיקי שערות ולהצטברותם של תאי עור מתים, וכן להתרבות חיידקים שנהנים מסביבה אופטימלית עבורם.

בהתאם, טיפול באקנה הוא למעשה חיסול החיידקים שנמצאים בפצעונים – ומסתבר שקרני אור באורך גל 400 ננו-מטר פחות או יותר הן כלי נשק אפקטיבי במיוחד במלחמה באותם חיידקים, שרגישים מאוד לאור זה.

בחלק מהמקרים, כוללת הפוטותרפיה גם שימוש בחומצה אמינולבולינית (ALA). חומצה זו נספגת היטב בבלוטות החלב וגורמת לחיידקים שחיים בהן להפריש פורפירינים, וחומר זה הופך את החיידקים לעוד יותר רגישים לאור ועל כן מגביר את האפקטיביות של הטיפול.

חשוב לציין כי טיפול באור באקנה מתאים לכל גווני וסוגי העור.

כמה זמן נמשך טיפול באקנה בקרני אור?

פוטותרפיה להעלמת פצעי אקנה נמשכת זמן קצר מאוד – כ-15-20 דקות. הטיפול אינו פולשני, לא כרוך בכאב וגם לא באי נוחות, ומאחר שמדובר על אורך גל שאין בו קרינת UV, שיגור קרני האור לא גורם לאדמומיות ובוודאי שלא לכוויות או כל נזק אחר לפנים או לעור בגב ובחזה.

החזרה לשגרה לאחר טיפול באקנה בקרני אור באורך 400 ננו-מטר (תדר שנקרא גם אור כחול) מידית.

כמה מפגשים נדרשים כשהמטרה היא העלמת פצעי אקנה?

הפרוטוקול המקובל של פוטותרפיה נגד אקנה הוא שני מפגשים שבועיים במשך 5 עד 10 שבועות, בהתאם להיקף הפצעים בפנים או באזורי הגוף האחרים.

על-פי מחקרים שונים למעלה מ-90% מחיידקי האקנה מחוסלים ע"י טיפול באור כחול, וכבר תוך חודש אחד נעלמים לפחות 70-80% מהנגעים בפנים. במידת הצורך ניתן להשתמש במכשיר שמשגר את קרני האור לפנים עם שני סוגי קרני אור – תחילה אור כחול (כאמור סביב ה-400 ננו-מטר) ואז אור אדום, שמצליח לחדור עמוק יותר ולהעלים גם אקנה קשה ובאופן כללי לשפר עוד יותר את מראה העור באזור המטופל. בנוסף הטיפול באור מאפשר לוותר על טיפול תרופתי באקנה, שעלולות להיות לו תופעות לוואי בלתי מבוטלות, וגם זהו יתרון משמעותי.

יחד עם זאת חשוב להדגיש כי גם לאחר טיפול מוצלח מאוד תיתכן חזרה של פצעי אקנה, שכן תזונה לא נכונה למשל עלולה להוביל להתפרצות מחודשת של התופעה וכך גם מתח נפשי וחוסר איזון הורמונלי. עוד כדאי לזכור שפצעי אקנה שלא מטופלים נכון עלולים להשאיר סימנים לא נעימים בפנים, כך שתצטרכו בגיל מבוגר יותר לעבור טיפול להסרת צלקות אקנה.

האם טיפול בקרן אור הינו בטוח?

כן.

הטיפול באקנה בקרני אור מאושר הן ע"י ה-FDA (מנהל המזון והתרופות של ארה"ב, שמהווה מקור סמכות באופן כללי) והן ע"י משרד הבריאות. באופן טבעי חשוב לעבור פוטותרפיה אך ורק במכון מקצועי ואצל רופא מיומן ומנוסה.

על-מנת להגיע למרפאה המתאימה לכם ביותר, ולזכות בטיפול באקנה אפקטיבי במיוחד, מוזמנים להיעזר בצוות המומחים שלנו – אנשי המקצוע שלנו הם בעלי ידע רב ועדכני בכל הנוגע לטיפולים באקנה, הן בפוטותרפיה והן בשיטות נוספות, וישמחו לייעץ לכם. הייעוץ הינו ללא תשלום וללא התחייבות מצדכם.