לחצו להתקשרות:

טיפול בנחירות בלייזר

נחירות חזקות הן מטרד של ממש – למי שישן לצד האדם הנוחר, ומסתבר שגם למי שמשמיע את הרעש הטורדני, שכן במקרים רבים מתלווים לנחירות גם מקרים של דום נשימתי שפוגמים משמעותית באיכות השינה. הבשורות הטובות הן שניתן להיעזר בטכנולוגיית לייזר לטיפול בנחירות, כולל כאלה מרובות דציבלים. (ראו גם טיפול בנחירות בהרחבה)

המקור למידע אובייקטיבי ברשת
התאמה מקצועית עבורך לנותני שירות מתאימים
בדיקת איכות של נותני שירות

לייזר נגד נחירות

כיצד מטפלים בנחירות באמצעות לייזר?

טיפול בנחירות בלייזר מתבצע בחלל הפה, שכן שם נמצאות הסיבות האמיתיות לבעיה (שאגב, הינה נפוצה הרבה יותר מכפי שחושבים).

כשהאדם נושם, אוויר עובר מהפה לריאות דרך הלשון, החך והענבל (הרקמה המשתלשלת מגג הפה בחלקו האחורי). רעש הנחירה הוא למעשה הרעד בחך ובענבל כתוצאה ממעבר האוויר, והוא מתעצם כשאין מרווח מספיק בין הלשון לענבל ולחך או כשהענבל והחך רפויים וצונחים כלפי מטה ועל כן רועדים יותר – סיבה טובה לחפש פתרון ובפרט לעבור טיפול להפסקת נחירות בלייזר.

קרן הלייזר מכווצת את הריריות בחך ומרחיבה את הפתח שדרכו יכול לנוע האוויר בחלל הפה. בנוסף החך הופך קשיח יותר, וגם שינוי זה מוביל לרעד מופחת ולהיעלמות הנחירות העזות.

כמה זמן נמשך טיפול נגד נחירות עם לייזר?

טיפול בנחירות עם לייזר נמשך זמן קצר מאוד – כ-20-30 דקות – כשבדרך כלל יש לעבור 2-3 טיפולים (עם מרווח של שבועיים-שלושה ביניהם) להבטחת תוצאות מיטביות.

יתרונות הטיפול בנחירות בלייזר

טיפול בנחירות עם לייזר נהנה ממספר יתרונות משמעותיים:

  • שיפור משמעותי ברוב המקרים, הקלה מידית
  • אין צורך באשפוז והחלמה קלה וקצרה יחסית,
  • טיפול לא פולשני וזול יותר ביחס לניתוח כירורגי
  • בטוח לחלוטין כולל מכשירי לייזר לטיפול בנחירות חזקות

לצד היתרונות ישנו גם חיסרון: התוצאות לא תמיד מחזיקות מעמד לצמיתות, וכן ייתכנו מקרים שבהם לאחר טיפול בנחירות עם לייזר תחמיר בעיית הדום הנשימתי.

שיטות נוספות להפסקת נחירות

בנוסף לאופציה של טיפול נגד נחירות עם לייזר ניתן לנסות לפתור את הבעיה בדרכים אחרות, וביניהן:

  • מדבקות אף – הן זולות וניתן לרכוש אותן גם ללא מרשם רופא, אולם הן מתאימות למקרים קלים בלבד.
  • מסכת אוויר בלחץ חיובי (CPAP) – שיטה יעילה למדי אולם העלות הגבוהה של המסכה והקושי לישון איתה באופן קבוע הופכים אותה לפחות נפוצה.
  • גלי רדיו – שיטה שמבוססת על אותו עיקרון כמו טיפול בנחירות בלייזר שכן גם היא מבוססת על כיווץ הריריות בחך. עלולה לגרום לכאב באזור ולבצקות.
  • ניתוח של החך הרך והענבל – שיטה יעילה אולם כמו כל התערבות כירורגית כרוכה בכאבים, טראומה לגוף והחלמה ממושכת יחסית שבמהלכה ייתכנו קושי בבליעה וכן דימומים. הניתוח מתבצע בהרדמה מלאה ולאחריו יש להתאשפז למספר ימים.

מכשירי לייזר מומלצים

בין המכשירים והקליניקות המומלצים למי שרוצה לעבור טיפול לייזר נגד נחירות ניתן לציין את מכשיר ה-Fotona, שמשתמשות בטכנולוגיית לייזר חדשנית אשר מחזקת את רקמות החך וחלל הפה ואת ה-NightLase.