לחצו להתקשרות:

צריבת נימי דם בלייזר

כלי דם מורחבים – בעיקר בפנים אבל גם באזורים אחרים של הגוף – פוגמים באסתטיקה שלנו ועל כן במקרים רבים נחפש דרך לטפל בתופעה. צריבת נימים בלייזר היא הפתרון האפקטיבי והבטוח ביותר. (ראו גם מאמר טיפול להעלמת נימים באמצעות לייזר)

המקור למידע אובייקטיבי ברשת
התאמה מקצועית עבורך לנותני שירות מתאימים
בדיקת איכות של נותני שירות

טשטוש נימים - שאלות ותשובות

באילו מקרים מומלץ לבצע צריבת כלי דם עם לייזר?

צריבת נימי דם בלייזר מתאימה לכל המקרים שבהם ישנם כלי דם מורחבים ובהם בין השאר קופרוז ורוזציאה. ניתן לבצע צריבת נימים בלייזר בפנים, בידיים, ברגליים (כולל הסרת דליות בלייזר) וגם באזורי גוף אחרים.

עוד כדאי לדעת שנימי דם בולטים ודליות (כלומר ורידים, בעיקר ברגליים, שהפכו גדולים ומפותלים) עלולים להופיע בכל גיל, וכי נשים חשופות יותר מגברים לתופעה זו.

באיזה עונת שנה מומלץ לעבור את הטיפול?

טיפולי הסרת נימי דם עם לייזר מתבצעים לאורך כל השנה, אולם כדאי במידת האפשר לא לעבור אותם בקיץ, ובכל מקרה לא מומלץ לעשות זאת כשהעור שזוף שכן השיזוף פוגם באפקטיביות של הטיפול.

כיצד מתבצעת צריבת נימי דם באמצעות לייזר?

צריבת כלי דם בלייזר מבוססת על פגיעה בדפנות כלי הדם המורחבים תוך שמירה על כל הרקמות באחרות באזור. החום שמייצרת אנרגיית הלייזר מוביל לכיווץ דופן הווריד ובעצם הנים כולו, ובסופו של דבר הנימים נסגרים ונמסים אל תוך הגוף. בדרך כלל נדרשים טיפול אחד עד שלושה, עם מרווחים של 3-4 שבועות בין טיפול לטיפול.

החלמה בעקבות צריבת כלי דם בלייזר

לאחר צריבת נימי דם עם לייזר מופיעה בדרך כלל אדמומיות, לרוב קלה, באזור המטופל. היא נעלמת מעצמה תוך זמן קצר מאוד, ובפרט אם מניחים על האזור תחבושת קרה. לאחר מכן כלי הדם שנצרבו יהפכו לכהים ותוך שבועיים עד שלושה ייעלמו לחלוטין. כשמדובר בכלי דם יחסית גדולים ייתכן קילוף של העור סביבם.

יש להקפיד על שימוש במסנני קרינה אפקטיביים מאוד במשך חצי שנה כדי להגן על האזור שטופל, ובנוסף יש לקחת בחשבון כי בתקופה הראשונה שלאחר טיפול צבירת נימי דם עם לייזר תיתכן התבהרות של האזור.

מכשירי לייזר לצריבת כלי דם

מכשירי לייזר מומלץ במיוחד לשם הסרת נימי דם הוא זה החדשני של חברת פוטונה (Fotona). מכשיר אפקטיבי אחר המבצע צריבת נימים באמצעות לייזר נקרא YAG LASER שהוא חלק ממכשיר בשם ווסקולייט (Vasculight), ובמקרים מסוימים רצוי להשתמש במכשירים הפועלים בטכנולוגיית CO2 Laser.

העלמת דליות באמצעות לייזר

דליות הן מקרה ספציפי של כלי דם מורחבים – ברוב המקרים מדובר בוורידים ברגליים, שזכו לשם דליות עקב צורתם המוגדלת והמפותלת. הסיבה לכך היא זרימת דם בניגוד לכיוון הנכון (בשל אי תקינות מסתמים שאמורים למנוע זאת) והצטברותו כך שהווריד מתנפח. לעתים נדרשת גם העלמת דליות בפנים שכן גם באזור זה עלולה להתרחש התופעה הנ"ל, ועוד כדאי לדעת כי דליות ברגליים אינן רק פגם אסתטי אלא עלולות לגרום גם לכאבים.

הסרת דליות בלייזר ברגליים או בפנים מבוססת על כך שהדם מתחמם ודפנות כלי הדם המורחבים נהרסות. הגוף ימהר לשקם אותם, וכלי הדם החדשים שייווצרו יהיו תקינים.

אופציה אחרת של העלמת דליות היא באמצעות ניתוח כירורגי, אולם עקב הטראומה שעובר הגוף, תופעות הלוואי האפשריות וההחלמה הממושכת, מוטב לבצע הסרת דליות עם לייזר ובפרט כשמדובר בוורידים שהקוטר שלהם הוא 0.4 ס"מ או פחות.