לחצו להתקשרות:

טיפול נגד הזעת בלייזר

זיעה היא אמנם מנגנון חשוב – כידוע היא מסייעת לצינון הגוף וכן לסילוק חומרי פסולת ממנו – אולם הזעה חזקה מדי היא כבר תופעה לא נעימה ומביכה מאוד. בפרט גורמת למבוכה הזעת יתר בבית השחי, שבאה לידי ביטוי בכתמים גדולים ובחלק מהמקרים גם בריח לא נעים.

תופעה נפוצה נוספת היא הזעת יתר בכפות הידיים או כפות הרגליים, ובמקרים אחרים מדובר בזיעה מרובה במצח ובפנים, שגורמת אף היא לאי נוחות של ממש עקב העובדה שאיברים אלה שחשופים לעיני כל. טכנולוגיית הלייזר, שמספקת פתרונות לבעיות ומצוקות רבות, מציעה טיפולים אפקטיביים מאוד גם כנגד הזעת יתר בפנים ובשאר אזורי הגוף. (ראו גם על הזעת יתר בהרחבה)

המקור למידע אובייקטיבי ברשת
התאמה מקצועית עבורך לנותני שירות מתאימים
בדיקת איכות של נותני שירות

לייזר לטיפול בהזעה מרובה

כיצד מונעות קרני לייזר הזעה מרובה?

על מנת לטפל בבעיית הזעה מוגברת באמצעות לייזר יש להשתמש בקרניים באורך גל שנקלט במים. בלוטות זיעה מכילות נוזל דמוי מים, ועל כן קולטות את אותן קרניים, ואנרגיית החום שלהן הורסת את הבלוטות ומונעות מהן לייצר זיעה חזקה.

חשוב להדגיש כי טיפול להזעת יתר עם לייזר אינו מסכן את האדם, שכן הוא לא מנטרל לחלוטין את כל בלוטות הזיעה אלא רק את אלה המוגדלות שגורמות לתופעות מביכות כמו הזעת יתר בכפות הידיים, כפות הרגליים, בית השחי וכו', ובכל מקרה הגוף עדיין יכול לצנן את עצמו ולהיפטר מחומרים מיותרים באמצעות בלוטות זיעה אחרות שממוקמות באזורים שאינם בולטים לעין.

יתרונות טיפול בהזעת יתר עם לייזר

  • שיפור מידי
  • תוצאות עמידות כך שהאדם לא יסבול מהזעה מוגברת לפרק זמן ארוך
  • הטיפול אינו פולשני ואינו כרוך בכאב
  • החלמה מהירה
  • אין פגיעה ברקמות עור (שכן הלייזר מדויק להפליא והקרניים נקלטות רק בבלוטות זיעה ובסביבתן)

לצד היתרונות ישנו גם חיסרון (שמאפיין גם שיטות אחרות לטיפול בהזעת יתר במצח, בפנים ובשאר האזורים): הגוף כאמור מפצה על הרס בלוטות הזיעה המוגדלות בהזעה דרך בלוטות אחרות, כך שתיתכן הזעה מרובה באזורים לא גלויים.

כמה זמן נמשך טיפול לייזר למניעת הזעת יתר?

טיפול להזעת יתר בלייזר נמשך זמן קצר – לרוב בין רבע שעה לשעה. הטיפול מתבצע בהרדמה מקומית, ובחלק מהמקרים נדרשים שני טיפולים על מנת להעלים לחלוטין את הבעיה של הזעה מרובה באזור כזה או אחר.

מהלך הטיפול כולל ביצוע חתך זעיר דרכו מוחדרת תמיסה המאלחשת את האזור הסובל מהזעת יתר. לאחר מכן מחדיר הרופא המטפל סיב זעיר שבאמצעותו משוגרות קרני הלייזר אל בלוטות הזיעה המוגדלות וכאמור הורסות אותן.

שיטות טיפול נוספות בהזעת יתר

  • הזעת יתר בכפות הרגליים, כפות הידיים, המצח, הפנים ובית השחי ניתן לפתור גם באמצעות הזרקות בוטוקס. היתרון של טיפול לייזר על פני זריקות הבוטוקס הוא בעמידות התוצאות – הבוטוקס מחזיק מעמד לכל היותר חצי שנה, כך שלאחר פרק זמן מסוים יסבול האדם שוב מהתופעה של הזעה חזקה ויידרש לעבור טיפול נוסף. עוד חיסרון של אופציית הבוטוקס הוא תופעות הלוואי האפשריות, ובפרט פגיעה בשרירים חשובים עקב טיפול לא מדויק מספיק.
  • במקרים קשים ניתן לטפל בהזעת יתר בבית השחי או במקומות אחרים באמצעות ניתוח, אולם הקושי הכרוך בהתערבות כירורגית הופך את אופציית הלייזר לעדיפה, מה גם שאחוזי ההצלחה של טיפול להזעת יתר בלייזר גבוהים מאוד.

החלמה בעקבות טיפול לייזר בהזעת יתר

כאמור ההחלמה בעקבות טיפול להזעת יתר באמצעות לייזר מהירה ופשוטה למדי. אין צורך באשפוז, ולאחר יומיים-שלושה ניתן לחזור לשגרה כמעט מלאה (פעילות גופנית מומלץ לדחות לכשבועיים לאחר הטיפול).