לחצו להתקשרות:

טיפול בכאבים בלייזר

כאב הוא אחת התחושות הפחות נעימות שאנחנו חווים, ובפרט כך הדבר כשמדובר בכאבים חוזרים ונשנים. למרבה הצער זוהי תופעה שכיחה למדי, אם כי יש גם בשורות טובות: ניתן לטפל בכאב באמצעות לייזר וליהנות משיפור משמעותי. עוד כדאי לדעת כי ישנו מגוון רחב למדי של מכשירי לייזר ביתיים לטיפול בכאב, וכי במקרים חמורים יותר ניתן להגיע למרפאות השונות המציעות הקלה על הכאב באמצעות לייזר.

המקור למידע אובייקטיבי ברשת
התאמה מקצועית עבורך לנותני שירות מתאימים
בדיקת איכות של נותני שירות

לייזר לטיפול בכאב חזק

באילו כאבים ניתן לטפל באמצעות לייזר?

טיפול באמצעות לייזר מתאים לכמעט כל סוגי הכאבים: כאבי ברכיים,גב וכתפיים, פציעות ספורט, דימומים בחניכיים, דלקות עצביות ואחרות, ועוד.

איזו טכנולוגיית לייזר מתאימה לטיפול בכאב?

כשהמטרה היא טיפול בכאב יש להשתמש במכשירי לייזר רך (קונספט שנקרא גם LLLT – ראשי תיבות של Low Level Laser Therapy). בניגוד למכשירי הלייזר הפולטים אנרגיית חום (ומשמשים למשל לטשטוש פיגמנטציה או העלמת נגעי עור) לייזר רך הינו קר ועוצמתו מוגבלת ל-1,000 מיליוואט.

מכשירי לייזר רך לטיפול בכאב מתאימים גם לשימוש ביתי, שכן הם בטוחים לחלוטין גם כשאינם מופעלים ע"י רופא מוסמך. בנוסף הם אפקטיביים מאוד להעלמת כאבים ממקורות שונים בכל אזורי הגוף.

סוגי מכשירי לייזר רך ביתיים לטיפול בכאבים

באופן טבעי קיים מגוון רחב של מכשירי לייזר ביתיים לטיפול בכאב. מכשיר אחד לטיפול בכאבים בלייזר הוא ה-B-Cure שמוצע הן בדגם המיועד בעיקר לפציעות ספורט דוגמת דורבן, מרפק טניס ודלקת בגיד האכילס, הן בדגם שמתמקד בבעיות פה וחניכיים והן בדגם "רגיל" שמתאים לטיפול בכאבי שרירים, כאבי צוואר, כאבי מפרקים, טיפול בסינדרום מנהרת כף היד ועוד. מכשיר זה הינו פרי פיתוח ישראלי וייחודו בכך שהוא מייצר קרן לייזר קוהרנטית ואפקטיבית במיוחד. הבי קיור נמצא בשימוש מספר בתי חולים בארץ, והוא קל משקל ונייד מאוד.

אופציה נוספת של מכשיר לייזר רך לטיפול בכאב היא ה-Handy Cure המשלב לייזר רך עם שדה אלקטרומגנטי סטטי, אור אדום ואור אינפרא אדום ליצירת אימפקט מוגבר המאיץ ריפוי רקמות פגועות.

טיפול בכאבים באמצעות לייזר אפשרי גם עם ה-Laser Quant שהינו מכשיר מקצועי יותר המשמש מרפאות.

כיצד מתבצע טיפול בכאבים עם לייזר?

טיפול בכאב עם לייזר הינו פשוט – פשוט מעבירים את המכשיר על האזור הכואב. קרני הלייזר מצליחות להגיע באופן אפקטיבי אל הרקמות הרכות הפגועות. אנרגיית הלייזר ממריצה את זרם הדם ובכך משפרת את יכולתו של הגוף לרפא את עצמו, מגבירה את חדירותם של התאים הרלוונטיים לסידן, נתרן ואשלגן (פעולה שמחזקת אף היא את מנגנון הריפוי הטבעי בגוף) וכן מחדשת רקמות שנפגעו.

האם ישנן תופעות לוואי לטיפול בכאב עם מכשיר לייזר ביתי?

טיפול בכאב באמצעות לייזר רך בעזרת המכשירים הביתיים נחשב בטוח ונטול תופעות לוואי. כמו כן מדובר בטיפול לא פולשני שעשוי לעתים לחסוך את הצורך בהתערבות כירורגית כואבת. יחד עם זאת מומלץ להתייעץ עם אנשי מקצוע לפני שמתחילים טיפול בכאבים עם לייזר, שכן לכל אדם מאפיינים ספציפיים לו.