לחצו להתקשרות:
מאמרים קשורים

צניחת רחם

צניחת רחם היא מצב שבו הרחם יורד אל חלל הנרתיק ובמקרים קיצוניים עלולה להיגרם בליטתו מנחוץ לנרתיק. הסיבה לכך היא התארכות רצועות התמיכה (ליגמנטים) והיחלשותן.

מדובר בתהליך שאורך שנים אחדות אבל מואץ עם הפסקת הווסת. צניחת רחם עלולה להיגרם כתוצאה מלידה טראומטית, מנטייה תורשתית הגורמת להיחלשות הרצועות התומכות, משינויים ביולוגיים הנגרמים בשל הגיל המתקדם, שאף הם גורמים לחולשת הרצועות.

התופעה כרוכה במגוון סימפטומים לפי דרגת חומרתה: כאבים בנרתיק ותחושת גודש בו, קשיים בהטלת שתן ובקיום יחסי מין ועוד. אבחון התופעה מתבצע בעזרת בדיקה גניקולוגית פשוטה ואף שמדובר בתופעה כרונית ניתן למנוע פגיעה באיכות החיים של האישה הלוקה בה. חשוב להתייעץ על מנת לקבל את הטיפול הטוב ביותר ולמנוע החמרה. הטיפול המוצע: שינוי  באורח חיים, שמירה על משקל גוף תקין, הימנעות מעישון, חיזוק רצפת האגן. במקרים מסוימים מוחדרת טבעת דרך הנרתיק ומחזקת את הרחם. במקרים של צניחה קשה מתבצע ניתוח לתיקון הצניחה (הרמת הרחם או, במקרה קיצוני, כריתתו).

המקור למידע אובייקטיבי ברשת
התאמה מקצועית עבורך לנותני שירות מתאימים
בדיקת איכות של נותני שירות

צניחת נרטיק

צניחת נרתיק נובעת מהיחלשות האגן וברוב המקרים היא מתרחשת במקביל לצניחת רחם. היא יכולה להתחולל בחלק הקדמי, המרכזי או האחורי. התופעה שכיחה בקרב נשים שעברו לידות, כחלק מתהליך ביולוגי של הזדקנות.  איתור הבעיה מתבצע באמצעות בדיקה גניקולוגית. תשאול המטופלת, בירור גורמי סיכון ועוד. הטיפול מותנה בחומרת הבעיה , רצונה של המטופלת, אופי התסמינים, מידת הפגיעה באיכות החיים.  פעמים רבות די בתרגול טכניקה לחיזוק שרירי האגן בעוד במקרים אחרים יידרש טיפול כירורגי המתבצע באמצעות מגוון ניתוחים בטכניקות שונות ובאחוזי הצלחה שונים.

צניחה של רחם וצניחה של נרתיק הן  תופעות שהסיבות והסימפטומים שלהם, כמו גם האמצעי והטכניקה של  האבחנה והטיפול, דומים למדיי. בשניהם חיזוק שרירי האגן מהווה פתרון שמרני וטבעי ואפקטיבי ביותר. חשוב להבין כי כאשר הסיבות להיווצרות הצניחות הן בעיקרן, תלויות גיל ותהליכים ביולוגיים ולא, חלילה, תוצאה של מחלה, ניתן למצוא מענה טיפולי פשוט-ביחס ולשמור על איכות חיים טובה גם בהינתן הבעיה. על מנת לוודא כי תיעשה אבחנה נכונה וכי יינתן הטיפול האפקטיבי  ביותר חשוב לפנות לבעל מקצוע מאומן ומיומן בתחום זה.